Čeština English Deutsch По русски
Rezervujte on-line:

Klasická masáž
Je velmi účinná léčebná metoda, při níž řadou mechanických podnětů, prováděných rukama na povrchu těla, vyvoláme místní i vzdálené změny. Zlepšuje se prokrvení kůže a svalů, což urychluje odplavení látek, které způsobují jejich bolest nebo únavu. Dochází ke zklidnění organizmu, uvolnění napětí, nervozity a regeneraci sil. Lehce prováděná má uklidňující účinky a naopak rychlejší a silnější působí dráždivě a povzbudivě.

Aromaterapeutická masáž
Aromaterapeutická masáž je druh masáže, při které se využívá koncentrovaných rostlinných olejů, tzv. esenciálních olejů. Tyto koncentráty jsou přidávány do masážní olejů nebo masážních mlék. Účinky esenciálních olejů na naše tělo Naše tělo vnímá olej díky čichu. Náš nos je napojen na lymbický systém, který sídlí přímo v mozku. Tento systém má za úkol koordinovat somatické funkce, které nastupují při emoci. Ovlivňuje nervový systém. Vůně esenciálních olejů má přes limbický systém vliv na srdeční činnost, krevní tlak, trávení, ale i na pamět, imunitní systém. Mimo čichu vnímáme olej přes náš největší orgán, a to přes pokožku, která ho absorbuje do hlubších vrstev Existuje mnoho druhů rostlinných olejů a každý z nich má své specifické účinky.

Relaxační masáž plosek nohou
Tato velmi příjemná a uvolňující masáž je prováděna na plosce, nártu a kotnících obou nohou, kde je jako reflexním zrcadlem zobrazeno celé tělo se všemi svými orgány. Cílem je velmi příjemné uvolnění početných drobných kloubů, vazivových struktur a svalů chodidel Podporuje funkci orgánů, pomáhá odstranit stres, uvolňuje celé tělo a dodává energii. Masáž není vhodná při mykozách, bradavicích a těhotenství.

Baňková masáž
Baňkování (vakuoterapie) je jedinečná účinná masážní a léčebná technika, při které dochází k velmi intenzivnímu prokrvení masírované části. Původ baňkování je připisován starověké Číně. Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů, osvědčily se i při léčbě migrény, cukrovky, vysokého krevního tlaku, zažívacích problémů, dny, potížích se žlučníkem a bolestí provázejících menstruační cyklus atd.

Manuální lymfodrenáž
Velmi jemná technika zlepšující kvalitu lymfatického oběhu. Pokud ten nefunguje dobře, snižuje se i celková obranyschopnost organismu, což se nejčastěji projevuje celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, nemocemi, únavou nohou a otoky. Používají se speciální pomalé, plošné, kruhovité či spirálovité hmaty, které posouvají lymfu ke sběrným uzlinám a odvádějí přebytečnou vodu a zplodiny z těla. Masáž je velice příjemná a relaxační.

Dornova metoda
Jemná manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy. Děje se tak šetrně jemným tlakem za aktivního pohybu a spolupráce pacienta. Účinně zbavuje fyzických a psychických bloků a samotné příčiny onemocnění. Je velmi bezpečná, poněvadž při ní nedochází k trhavým natahováním tkáňových struktur a k uvolnění krevní sraženiny.

Breussova masáž
Jde o jemnou, energeticko - manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné i duševní blokády. Provádí se třezalkovým olejem, který regeneruje meziobratlové ploténky. Je vhodné ji kombinovat s Dornovou metodou.